Черкаське крайове товариство українського козацтва взяло участь в урочистостях присвячених 50-річчю архієрейського служіння на Київській кафедрі предстоятеля Української православної церкви Філарета.

14 мая Черкаське крайове товариство українського козацтва взяло участь в урочистостях присвячених 50-річчю архієрейського служіння на Київській кафедрі предстоятеля Української православної церкви Філарета.

10569012_1655828614668438_3040858399522933564_n

Сьогодні в місті Києві в палаці “”Україна”” відбулась урочиста академія і концерт присвячений  50-річчю архієрейського служіння на Київській кафедрі предстоятеля Української православної церкви Філарета. На ці урочистості були запрошені представники Черкаського крайового товариства Українського козацтва , за активну співпрацю з УПЦ  КП,  Митрополит Черкаський і Чигиринський Владика ІОАН надав таке запрошення, від Святійшого Патріарха Київського і всієї  Руси-України  ФІЛАРЕТА.

image (35)

За тисячу років християнства на Русі ніхто з архієреїв не очолював Київську кафедру так довго – 50 років.

50-річчю архієрейського служіння на Київській кафедрі предстоятеля Української православної церкви Філарета присвячується. 14 травня 1966 року Філарет був возведений у сан архієпископа і призначений Екзархом України, архієпископом Київським і Галицьким.

image (19)

На зорі 90-х Філарет створив незалежну від Москви Українську православну церкву, за що російські ієрархи оголосили йому анафему. Сьогодні Патріарх є одним з найбільш авторитетних діячів в сучасній Україні. Довіра до церкви є найвищою у суспільстві, і стоїть в одному ряду з довірою до українського війська.

За своє життя Патріарх відвідав біля 120 країн.  Активну діяльність ієрарх не припиняє й досі. Останній закордонний візит Філарет здійснив до Нідерландів. Напередодні референдуму, агітував місцевий політикум за асоціацію з Україною.

Майбутній український Патріарх народився на Донеччині. Пройшов через голод, війну, здобув віру і освіту, зробив карколомну духовну кар’єру, міг очолити все російське православ’я, але вибір зробив інший…

Патріарху Філарету 87 років, але не зважаючи на поважний вік Він досі служить та трудиться над перекладами святих отців.

«У моєму віці вже ніхто не працює. Якби Бог не давав мені здоров’я і сили, я б стільки не працював», – переконаний Його Святість.

В своєму виступі Філарет  привітав  усіх українців зі святом Воскресіння Христового і побажав,  щоб віра у воскресіння Ісуса Христа утверджувала нашу віру в наше воскресіння і в наше вічне життя. І як Христос через страждання переміг гріх, а потім смертю подолав смерть, так і ми через страждання приходимо до кращого, бо Господь через страждання випробує нашу віру або карає за наші гріхи, щоб не було нам вічного покарання. Бажаю, якомога швидше здобути перемогу над агресором. Перемога України буде обов’язково, але я бажаю, щоб вона настала чим швидше. Слава Україні! Слава Ісусу Хресту!

Крайовий отаман ЧКТ УК Віталій Чепелуха.

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment