Черкаське крайове товариство Українського козацтва провело зустріч із письменником Василем Шклярем – автором книги про українських захисників Донбасу “Чорне Сонце”

11 мая Черкаське крайове товариство Українського козацтва провело зустріч із письменником Василем Шклярем – автором книги про українських захисників Донбасу “Чорне Сонце”

IMG_3623

Книжковий супермаркет “Буквица” відомий далеко за межами Черкас. Справа в тому, що його колектив, очолюваний Н. Прокопчук, регулярно влаштовує цікаві зустрічі з відомими в Україні людьми. Цього разу в гості було запрошено справді народного письменника сучасності Василя Шкляра. Його відмова отримувати з рук одіозних політиків В. Януковича та Д. Табачника національну Шевченківську премію ввійде в аннали українського патріотизму, а твори “Чорний Ворон”, “Маруся” уже тепер вважаються класикою української літератури. Тож оминути таку нагоду Черкаське крайове товариство УК ніяк не могло. На запрошення відгукнулися козаки студентської сотні ім. Б. Хмельницького (С. Шарпінський, В. Нечуйвітер та ін.), учнівської сотні ім. Святослава Хороброго (М. Калініченко, Д. Найбоченко та ін.). Присутніми також були крайовий хорунжий ЧКТ УК Ю. Присяжнюк і крайовий бунчужний ЧКТ УК О. Коваленко.

IMG_3621

Зустріч козаків та запрошених із В. Шклярем відбулася 23 квітня 2016 р. Ті, хто того дня зібралися в затишному фойє супермаркету, оплесками зустріли письменника, “родом із Холодного Яру” (бо народився на Лисянщині і вважає себе “справжнiм холодноярцем”), та його друзів – прототипів героїв “Чорного Сонця”. Розмова вийшла невимушеною й довірливою. У промові письменника більше йшлося власне не про саму книгу, а про людей, українських героїв сучасності, які боронять Україну, її суверенітет та територіальну цілісність на Донбасі. Легендарний полк “Азов” – серед перших. Уже сама згадка п. Василем “братів азовських” пожвавила аудиторію…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Загалом В. Шкляр найбільше говорив про присутніх і водночас своїх літературних героїв – Олександра Канібора та Андрія Штепу. Людей здивувало і вразило те, що ці захисники України є не лише справжніми професіоналами у воєнному ремеслі, а й добрими знавцями культури. А ще вони не вважають себе особливими, радше нормальними людьми, якими й мають бути громадяни незалежної України – “найкращої країни у світі”.

Під час зустрічі О. Канібор та А. Штепа, від імені крайового отамана ЧКТ УК В. Чепелухи, отримали козацькі нагороди – медалі “учасників АТО”.

Слава героїчним захисникам України!

Слава Україні!

 

Крайовий хорунжий ЧКТ УК,

проф. Юрій Присяжнюк

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment