Черкаське крайове товариство Українського козацтва було серед тих, хто вітав Віру Савченко на Черкаській землі

03 Апр Черкаське крайове товариство Українського козацтва було серед тих, хто вітав Віру Савченко на Черкаській землі

ilgqn-kmWO0

Приїзд до Черкас Віри Савченко, рідної сестри капітана Збройних Сил України, Народного депутата України, делегата ПАРЄ, Героя України Надії Савченко, злочинно вивезеної з України й ув’язненої в російській тюрмі, – подія неординарна. Безпосередній привід – презентація книги “Сильне ім’я Надія”, яку називають по-різному, але найчастіше “найправдивішою книгою”, “книгою без цензури”, “живим листом до українців”. Надія – Офіцер, Жінка, Людина, яка є абсолютно безневинною, за замовним, протиправним рішенням Кремля нещодавно отримала 22 роки тюремного ув’язнення. Час, проведений у в’язниці (а вона вже другий рік перебуває в СІЗО), справедливо вважає украденим. На судилищі, у своєму останньому слові (яке їй так і дали виголосити), вона чітко й сміливо заявила: “Я НЕ ВИЗНАЮ ні провини, ні вироку, ні російського суду… В Росії немає суду і слідства!..”. Тепер ці слова відомі всьому цивілізованому світу.

IMG_3544

Зустріч з Вірою відбулася в приміщенні книжного супермаркету “Буквица”, за ініціативи його директора Наталії Прокопчук (за що всі учасники висловлюють їй глибоку вдячність). Людей зібралася багато й зустріли вони гостю заслуженими оплесками. В обміні думками активну участь узяло ЧКТ УК. Зокрема козаки сотні імені Святослава Хороброго на чолі з сотником Микитою Куліченком та куратором, курінним УК Олександром Коваленком. Також берегинями Валентиною Присяжнюк та Лідією Білоног, прапороносцем Владиславом Козловим.

IMG_3540

З огляду на те, що презентацію книги провела директор видавничої організації “Юстініан”, В. Савченко відразу перейшла до діалогу. Відповіла на численні питання щодо стану здоров’я та перспектив звільнення сестри. Питання курінного хорунжого Юрія Присяжнюка торкалося перспектив творення в Україні національної еліти. Віра сказала, що Надія добре усвідомлює ті ризики й небезпеки, які чекають її у випадку звільнення. Адже облаштувати українське суспільство, що ніяк не оговтається від комуністичного синдрому, набагато складніше, ніж довести (попри системну брехню й знущання), що сусідня країна має “тоталітарний режим і диктатора-самодура”, який “плює на міжнародне право”. Під час розмови Віра назвала козаків своїми однодумцями, що робить честь усьому лицарству.Z1lfkbgtLxE

Насамкінець М. Куліченко та Д. Найбоченко подарували Вірі диск із відеороликом, який містить шанобливі звернення козаків гімназійної сотні до Української Героїні Надії Савченко.

Слава Герою України Надії Савченко!

Слава Україні!

 

Крайовий хорунжий ЧКТ УК,

полковник УК, проф. Юрій Присяжнюк

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment