Черкаське крайове товариство Українського козацтва розширює своє представництво в навчальних закладах Черкащини

24 Мар Черкаське крайове товариство Українського козацтва розширює своє представництво в навчальних закладах Черкащини

65656

Активна співпраця ЧКТ УК, особисто крайового отамана, генерал-хорунжого УК Віталія Чепелухи з колективом Черкаської гімназії №31 ЧМР триває більше року. За цей період напрацьовано чимало корисного. Навіть протягом останнього місяця на базі навчального закладу, де, нагадаємо, діють учнівська козацька сотня ім. Святослава Хороброго та вчительський козацький курінь, було проведено кілька змістовних заходів, репортажі про які широко транслювала обласна телерадіокомпанія “Рось”. Утім, життя не стоїть на місці. Нещодавно у гімназії було завершено тематичне оформлення рекреації, в якій розміщено стенди, присвячені історії козацтва.

Матеріали оновленої рекреації тепер репрезентують конкретну інформацію про Черкащину (як козацький край), історичні джерела українського козацтва, його боротьбу за християнську віру й вольності, також революційну Хмельниччину XVII ст., героїчну Коліївщину XVIII ст., подвиги козаків Холодного Яру ХХ століття. За все зроблене варто подякувати місцевим козакам і берегиням, яких очолює вчитель історії, курінний УК Олександр Коваленко, директору гімназії, заслуженому вчителю України Василю Пивоварову, його заступнику з виховної роботи Світлані Бондар.

65656546Є сподівання, що змістовне наповнення та сучасний дизайн стендів не залишить байдужими ні господарів учнів та педагогів гімназії, ні численних гостей, які відвідуватимуть цей освітній храм.

Проте це тільки половина задуманого. На часі оформлення кабінету, який, окрім навчальної функції, має служити місцем, де буде діяти штаб козацьких підрозділів, проводитимуться науково-практичні конференції, зустрічі з відомими людьми, насамперед воїнами – захисниками України, інші виховні заходи.

Слава українському козацтву!

Слава українським патріотам!

Слава УКРАЇНІ!

 

Крайовий хорунжий ЧКТ УК,

проф. Юрій Присяжнюк

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment