Черкаське крайове товариство Українського козацтва активно підтримує козацький спортивний рух

23 Мар Черкаське крайове товариство Українського козацтва активно підтримує козацький спортивний рух

Цими вихідними  на базі Центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді (Черкаська ЗОШ №24)ЧМР відбувся відкритий IMG_2698Чемпіонат Черкаської області з бойового гопака “Весна 2016”. У ньому взяло участь понад 40 активних бійців, серед яких представники спортивних козацьких осередків Одеси та Кременчука. Змагання, згідно з визначеними Міжнародною федерацією бойового гопака (МФБГ) правилами, пройшли в таких дисциплінах: здача техніки “Жовтяк”, Однотан, Тан-двобій, Забава .

IMG_3516

Доречно нагадати, що бойовий гопак – це українське бойове мистецтво, відтворене на основі елементів традиційного козацького бою, яке сьогодні повертає собі давню славу, це потужний молодіжний рух, що захоплює і обєднує всіх українців у всьому світі. Аби відродити традиції козацького двобою боєвого гопака знадобилось більше тридцяти років кропіткої роботи, а також власного досвіду дослідника бойових мистецтв, львів’янина Володимира Пилата.

12140684_901962786587756_2159232294948239648_n

У відкритті заходу взяв участь Крайовий хорунжий ЧКТ УК Юрій Присяжнюк, який передав вітання організаторам змагань (в особі керівника Черкаської школи бойового гопака Олександра Проценка), тренерам і спортсменам від Гетьмана Українського козацтва Миколи Пантелюка та Крайового отамана ЧКТ УК Віталія Чепелухи. Висловив упевненість, що сучасний український козацький рух є різним за формами організації й видами діяльності, проте він дедалі більше засвідчує найвищу духовну (християнську) й національну єдність українства, яке в козацтві представлене практично всіма поколіннями.

Черкаське крайове товариство Українського козацтва планує розширювати співпрацю з товариствами козаків-побратимів, зокрема Черкаським осередком Міжнародної федерації бойового гопака .

Слава козакам-побратимам!

Слава УКРАЇНІ!

Крайовий хорунжий ЧКТ УК,

проф. Юрій Присяжнюк

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment