Черкаське крайове товариство Українського козацтва виступило спонсором учнівського козацького руху

03 Мар Черкаське крайове товариство Українського козацтва виступило спонсором учнівського козацького руху

йцу

Сьогодні, в зовсім непростих соціально-економічних умовах, коли рівень добробуту середньостатистичногогромадянина України продовжує падати, стрімко наближаючись до прожиткового мінімуму, спонсорська допомога, нехай і в незначних розмірах, виглядає як чи не вищий ступінь покровительства й благодійності.

Крайова старшина ЧКТ УК, очолювана крайовим отаманом Віталієм Чепелухою, відвідала Черкаську гімназію №31, де дислокуєтьсяодин із підрозділів товариства – Козацька сотня імені Святослава Хороброго. Вона була створена більше року тому за ініціативи вчителя історії, крайового бунчужного Олександра Коваленка, наразі зміцнюється й розбудовується.

Захід співпав із проведенням в стінах навчального закладу міського семінару заступників директорів шкіл з виховної роботи. Організаторам виховного процесу в середніх школах і козакам УК, які розглядають національне патріотичне виховання як ключовий напрям своєї діяльності, було що сказати один одному.

Дійство відбувалося в актовій залі, де “господарювали” заступник директора гімназії Світлана Бондар, вчителі української словесності, бунчужні УК Валентина Присяжнюк та Лідія Білоног.

Крайовий отаман, генерал-хорунжий Віталій Чепелуха прийняв доповідь сотенного отамана Микити Куліченка. Потім крайова старшина вручила спонсорську допомогу в розмірі 10 тис. грн (кошти підуть на розбудову сотні, художнє оформлення спеціального козацькогокабінету), а також тільники та пояси (див. світлини). Попри те, що сама козацька організація існує завдяки спонсорам та самофінансуванню (внесків), було знайдену таку можливість.

Надалі тривала зацікавлена, змістовна розмова, спрямована на оптимізацію виховної роботи у навчальних закладах, суспільстві загалом в умовах російської агресії. У дискусії взяли участь крайовий отаман В. Чепелуха, крайовий бунчужний О. Коваленко, студент ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького, хорунжий УК В. Нечуйвітер, крайовий хорунжий, професор Ю. Присяжнюк. Особливо тепло присутні вітали виступи захисників України, воїнів ЗСУ Олександра Кутнього та його побратима Валерія Рудиченко, який щойно прибув з району бойових дій та отримав нагороду учасника АТО від крайового отамана.

Підводячи підсумки зустрічі, Світлана Бондар висловила впевненість у продовженні плідної співпраці з Черкаським крайовим товариством  Українського козацтва У свою чергу козацька старшина має велику надію, що діалог із заступниками директорів черкаських шкіл з виховної роботи активізує національно-патріотичний рух у регіоні, мотивує виникнення нових козацьких осередків у Шевченковому краї.

Крайовий хорунжий ЧКТ УК, полковник УК, проф. Юрій Присяжнюк

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment