Черкаське крайове товариство Українського козацтва співорганізатори заходу… ВІДБУЛИСЯ «ДЕВ’ЯТІ БОГДАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ»

17 Дек Черкаське крайове товариство Українського козацтва співорганізатори заходу… ВІДБУЛИСЯ «ДЕВ’ЯТІ БОГДАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ»

10 грудня 2015

Безпосередні організатори читань — викладачі кафедри історії та етнології України, викладачі інших кафедр навчально-наукового інституту історії і філософії, Студентське наукове товариство та Черкаський осередок Наукового товариства імені Т. Шевченка.10 грудня 2015 року в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Дев’яті Богданівські читання», що проводиться в рамках заходів до 420-ї річниці з дня народження Гетьмана України Богдана Хмельницького.

Вітаючи гостей заходу, ректор університету Олександр Черевко зазначив, що символічним є те, що цьогорічний цикл Богданівських заходів завершується конференцією, ініціаторами якої ще в 2003 році стали молоді вчені-історики нашого університету. Цей проект, в основі якого — організація своєрідної лабораторії «молодого історика», де початківці історичної науки мають можливість вільно спілкуватися, вчитися й переймати досвід старших колег — відомих дослідників історії, виявився успішним.

Олександр Володимирович наголосив: «Питання, які сьогодні розглядатимуться, особливо актуальні для процесів державотворення в Україні у наш час. Із кожним роком ми стаємо дорослішими, частіше звертаємося до історичного досвіду Української козацької держави, великого Богдана. В нинішніх реаліях це: єдність і цілісність нашої держави, курс на європейську інтеграцію, стабільність розвитку, порозуміння і консолідація нашого суспільства, злагодженість і скоординованість рішень та дій. А головне — це те, що ми маємо усвідомити нашу незалежність, нашу самобутність, нашу ідентичність. Саме Богдан Хмельницький був тією особою, яка вселила в людей надію відвоювати українську незалежність.

«Проведення Богданівських читань для молодих істориків в Черкаському національному університеті має сталу традицію, а матеріали Богданівських читань публікуються у спеціалізованому збірнику наукових праць» — зазначила директор Навчально-наукового інституту історії і філософії, доктор історичних наук, доцент Наталія Земзюліна.

Із вітальним словом до учасників читань звернувся і крайовий отаман Черкаського крайового товариства Українського козацтва, генерал-хорунжий Віталій Чепелуха, який поставив за приклад державотворення Гетьмана, сказавши, що, отримавши булаву на Запоріжській Січі, Богдан Хмельницький відразу ж підняв своє військо та, проявивши свій талант, утворив українську козацьку державу з усіма її атрибутами.

Всеукраїнська наукова конференція набула популярності в наукових колах. У IХ Богданівських читаннях взяли участь студенти, магістранти, аспіранти, докторанти та вчені-історики з науково-дослідних та науково-освітніх установ України.

Прес-центр ЧКТ УК Надія Селіонова.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

6

5

4

3

2

1

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment