Черкаське крайове товариство відвідало “українські Афіни”

18 Ноя Черкаське крайове товариство відвідало “українські Афіни”

У ХІХ ст. “українськими Афінами” називали місто Полтаву. Там тоді навчалися й працювали талановиті інтелектуали, визнані генії літератури, мистецтва, науки: засновник сучасної української літератури Іван Котляревський, член Кирило-Мефодіївського братства Василь Білозерський, автор конституції Георгій Андрузький, теоретик-математик Михайло Остроградський, письменники Микола Гоголь, Леонід Глібов, Панас Мирний, Іван Нечуй-Левицький, Михайло Старицький, Володимир Короленко, хірург Микола Скліфософський, вчений зі світовим ім’ям Володимир Вернадський, корифей театру Марко Кропивницький, конструктор космічних кораблів Юрій Кондратюк, генетик Микола Вавилов. Очевидно, що кожне з цих імен спроможне пробудити не лише в полтавчан, а й мешканців усієї України гордість за нашу країну, глибокі патріотичні почуття, спонукати до плідної творчої роботи на благо людей і держави.

11 листопада 2015 р. делегація ЧКТ на чолі з крайовим отаманом Віталієм Чепелухою відвідала “українські Афіни”, де цього разу долучилася до планових урочистостей Українського козацтва, присвячених національно-патріотичному вихованню молоді. Захід відбувся на базі Навчального національно-патріотичного Центру Українського козацтва ім. Самійла Величка Полтавського кооперативного технікуму (відповідальний – генерал-хорунжий В. Іноземцев), за безпосередньої участі Гетьмана УК Миколи Пантелюка та більшості Генеральної старшини УК. Тим самим було визнано значний внесок місцевого патріотичного осередку в справу національного виховання, визначено перспективи подальшої діяльності.

Окрім традиційного для таких заходів оприлюднення наказів, мали місце посвята в козаки студентів, тематичний концерт, презентація матеріальної бази, навчальних і значних спортивних досягнень самого Центру. Також відбувся обмін досвідом, зокрема господарям було передано друковані матеріали про помітну активізацію за останній рік аналогічної роботи в навчальних закладах Черкащини. Для делегації з берегів Дніпра було проведено цікаву екскурсію історичним центром Полтави.

Тісна співпраця черкащан з полтавчанами засвідчила зростаючий авторитет Українського козацтва, його реальний внесок у досягнення стратегічної мети українського народу – розбудову Української нації, зміцнення Української держави. Треба зазначити, якраз козацтву тут належить лідерство в загальнодержавних зусиллях і є сподівання, що в зв’язку з підписанням Президентом України 13 жовтня поточного року Указу про “Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки” ця робота отримає новий імпульс.

 

Крайовий хорунжий ЧКТ УК, проф. Юрій Присяжнюк

IMG_9643

IMG_9692

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment