Черкаське крайове товариство Українського козацтва вітає українців з Днем Українського козацтва та іншими національними святами

15 Окт Черкаське крайове товариство Українського козацтва вітає українців з Днем Українського козацтва та іншими національними святами

14 жовтня – особливий день у життєписі сучасних українців. Він покликаний єднати різні знакові грані їхнього минулого й сьогодення. Середньовічну добу, тобто часи прийняття хрещення та утвердження православних конфесійних канонів репрезентує релігійне свято Пресвятої Покрови Богородиці, ранньомодений період історії – День вшанування Українського козацтва, модерну епоху – День Української Повстанської Армії, а постмодерну – День захисника України. І хоча кілька років такого поєднання свят ще надто малий термін, аби люди відмовилися від спокуси «перетягувати ковдру» з одного свята на інше, є тверда впевненість, що врешті-решт воно послугує переможному ствердженню Української держави й нації.

 

Варто наголосити, що до цього дня ЧКТ УК організувало та долучилося до цілої низки заходів різного за характером спрямування – волонтерського, меценатського, військово-національно-патріотичного, культурно-мистецького. Демонструючи прихильність національній єдності українців, 14 жовтня Товариство взяло участь у загальних урочистостях, які відбулися в першій козацькій столиці – місті Чигирині.

 

Дорогою до Чигирина козаки й берегині завітали до Храму Миколая Чудотворця ПЦУ, що знаходиться на вулиці Добровольського (площа 700-річчя Черкас). Вони помолилися Богу та Матері Божої, яка завжди була покровителькою козацтва і воїнства, отримали благословення від священика Ігоря Ярославського.

 

Надалі делегація ЧКТ УК у складі 25 осіб прибула до Чигирина, де відвідала Замкову (Богданову) гору. Там відбулося урочисте шикування, оголошення кількох вітальних промов, оприлюднення святкового наказу. Кільком побратимам було присвоєно чергові військові козацькі звання, вручено козацькі нагороди.

 

Козаки взяли участь у масових заходах, під час яких відбулися цікаві зустрічі з відомими громадськими діячами, майстрами культури, політиками. Було досягнуто кілька домовленостей про подальшу співпрацю у сфері посилення державної безпеки та національно-патріотичного виховання молоді.

 

 

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!

СЛАВА УКРАЇНІ!

 

 

 

 

Прес-центр ЧКТ УК

 

No Comments

Post A Comment