Черкаське крайове товариство Українського козацтва активний учасник Всеукраїнських козацьких фестивалів

15 Окт Черкаське крайове товариство Українського козацтва активний учасник Всеукраїнських козацьких фестивалів

 

Відповідно до Статуту Українського козацтва, Плану роботи Українського козацтва на 2019 р. та з нагоди урочистих заходів до Дня Українського козацтва, Дня захисника України 12 жовтня 2019 р. у м. Южноукраїнськ Миколаївської області відбувся черговий Всеукраїнський фестиваль-конкурс козацької творчості «Бугогардова Січ-2019». У ньому взяли участь козаки, берегині, мистецькі колективи з більшості регіонів України, а також діаспори. ЧКТ УК було представлене делегаціями Козацького полку ім. Б. Хмельницького та Уманського коша.

 

Перша частина заходів відбувалася на велелюдних вулицях міста. Посвята юних козаків отримала продовження щирою молитвою за Україну біля пам`ятника захисників України, що символічно й співзвучно з тими релігійними, народними та національними святами, які українство відзначає 14 жовтня. Серед учасників дійства були і 5-6-річна малеча, яка привертала увагу присутніх як своїми одностроями, так і виконанням номерів художньої творчості патріотичного спрямування.

 

На урочистому засіданні Ради Генеральної старшини УК виступив Гетьман України Микола Пантелюк. Він виголосив святковий наказ, наголосив на значенні козацьких фестивалів для національно-патріотичного виховання молоді, подякував господарям дійства за чудову організацію конкурсу в місті енергетиків-атомників Южноукраїнську. До речі, традиція проведення таких заходів походить із Черкащини, зокрема Уманщини.

 

Безпосередньо робота Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької творчості «Бугогардова Січ-2019» тривала чотири години (12-00 – 16-00). Змагалися як професійні виконавці, так і самодіяльні колективи. Враховуючи вік учасників, їх було поділено на кілька вікових категорій. Мали місце й імпровізовані виступи почесних гостей, серед яких найбільше уваги привернули козаки з Івано-Франківщини. Підсумки конкурсу підвело компетентне журі, очолюване Гетьманом України М. Пантелюком.

 

 

Делегація Черкащини щиро дякує генерал-отаману Олегу Недяку, генерал-хорунжому Маргариті Попенко та іншим організаторам фестивалю-конкурсу за чудові умови спілкування, конструктивний обмін думками на актуальні теми та гостинність.

Вітаємо всіх громадян України з національними святами!!!

Слава Українському козацтву!

СЛАВА УКРАЇНІ!

 

 

 

 

Прес-центр ЧКТ УК

 

No Comments

Post A Comment