Черкаське крайове товариство Українського козацтва відстоює національні інтереси і в Україні, і закордоном

08 Ноя Черкаське крайове товариство Українського козацтва відстоює національні інтереси і в Україні, і закордоном

 

Державний суверенітет, політична та економічна незалежність, територіальна цілісність України є головними пріоритетами діяльності Черкаського крайового товариства, усього Українського козацтва. Це означає, що кожний козак і берегиня добре усвідомлюють себе насамперед націонал-патріотами, громадянами держави, для яких розвиток і ствердження громадянського суспільства визначає їхні найпотаємніші мрії та повсякденні життєві устремління.

В останній декаді жовтня поточного року крайовий хорунжий ЧКТ УК, професор Юрій Присяжнюк брав участь у міжнародній науковій конференції, присвяченій 500-річчю початку Реформації, яка відбулася в місті Гродно. Релігійно-церковна тематика виявилася дуже привабливою для вчених Білорусі, Росії, Польщі, України. На форумі остання була представлена трьома докторами наук, які є визнаними дослідниками в цій царині знань.

У процесі дискусії з’ясувалося: незважаючи на усталені міфи про те, що українці, білоруси, а також росіяни та поляки є «братніми народами» (у таких випадках найчастіше прийнято апелювати до їхнього нібито спільного слов’янського походження), насправді це не зовсім так. Зокрема, у ХVІ – першій половині ХVІІ ст. ці народи жили вповні «автономним» життям, і це було добре відчутно у площині життєдіяльності як панівних еліт, так і впливових у той час ієрархів. У цьому контексті науковці аргументовано заявили, що відмінність українців від «народів-братів» полягала в тому, що їм випало набагато раніше переживати зміну суспільних еліт, і відбувалося це якраз у зазначений вище період історії. Ключова роль у цьому належала козацтву, яке швидко множилося числом і міцніло духовно в жорсткому протистоянні з мусульманським світом, кочовими ордами, а наприкінці ХVІ ст. уперше в історії повернуло зброю проти традиційної еліти – шляхти. Боротьба за козацькі вольності та православну («батьківську») віру охопила тоді широкі верстви населення (міщан, купців, духовенство, почасти селянство), чого не спостерігалося в тих же сусідніх «братніх народів», де й надалі правили старі аристократичні роди.

Цікавою виявилася і неформальна дискусія вчених, під час якої було висловлено низку перспективних ідей щодо подальшої наукової співпраці. Також відбувся обмін думками щодо сучасних геополітичних процесів у Європі й світі. Гасло «Слава Україні!» емоційно збудило всіх присутніх, засвідчило їхню щиру повагу до боротьби сучасного українського козацтва за честь, гідність, шляхетність та звичайну людську порядність. У науковців сусідніх країн прокинулася велика-велика симпатія до сучасного КОЗАЦТВА й власне УКРАЇНСТВА!

До сказаного варто додати, що національно-оборонна війна, яку протягом останніх років ведуть українці, рятує не лише їх, а й усіх європейців.

Слава Українському козацтву!

Слава Україні!

 

Прес-центр ЧКТ УК

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment