Черкаське крайове товариство Українського козацтва активно співпрацює з читачами Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки

26 Янв Черкаське крайове товариство Українського козацтва активно співпрацює з читачами Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки

 

 

Мешканці обласного центру Шевченківського краю з кращого боку знають Черкаську міську бібліотеку ім. Лесі Українки. Крім інших корисних справ, колектив цієї книгозбірні відомий тим, що вже протягом багатьох років проводить заходи з національно-патріотичного виховання молоді й дорослих, використовує для цього всі наявні кадрові, інформаційні та технічні можливості.

Черкаське крайове товариство Українського козацтва активно співпрацює з Черкаською ЦМБ ім. Лесі Українки. Найбільше це виявляється в систематичному проведенні спільних творчих зустрічей, приурочених знаменним датам українського календаря. Зокрема й чергові річниці подвигу київських гімназистів і студентів у бою під Крутами 29 січня 1918 року.

Цьогорічне пошанування пам’яті юних захисників України відбулося під назвою “Пам’яті героїв Крут присвячується…”. Учасниками дійства, яке пройшло в залі бібліотеки, стали учні 8-го (козацького) класу Черкаської ЗОШ І–ІІІ ступенів №6. Діалог тривав півтори години й увесь цей час мова йшла про події на станції Крути, про пам’ять та історичні уроки, які має засвоїти українство. Так чи так, але фактично всі виступаючі проводили паралелі з не менш героїчним сьогоденням. Адже за 99 років, які віддаляють нас від подвигу під Крутами, мало що змінилося: ворог та гібридні методи його агресії напрочуд тотожні, як і схожими є завдання українських військовиків – стійко й самовіддано боронити рідну землю.

Як учитель, викладач вищої школи з тривалим стажем, хотів би зазначити: розмова була дуже конструктивною, з максимальною концентрацією уваги присутніх на всіх виголошених промовах. Відчувалося, що в аудиторії зібралися однодумці кількох вікових поколінь, яких єднає не лише козацька ідея, а й вищі духовні та національні цінності.

Козаки й берегині ЧКТ УК щиро дякують колективу Черкаської ЦМБ ім. Лесі Українки, насамперед Щербаковій Наталії Петрівні, за небайдужість до патріотичної тематики української історії, творчий підхід до справи та, зрештою, за саму можливість спілкування з молоддю.

Слава героям Крут і сучасним оборонцям української нації!

Слава Україні!

Крайовий хорунжий ЧКТ УК,

проф. Юрій Присяжнюк

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment