Черкаське крайове товариство Українського козацтва вітає українців із Днем Соборності України

22 Янв Черкаське крайове товариство Українського козацтва вітає українців із Днем Соборності України

 

 

  Обніміться ж, брати мої,

   Молю вас, благаю!

                                  Т. Шевченко

 

13268230_1638092716516515_5675478713614155840_o

День (22 січня) міцно ввійшов в український календар знаменних національних свят. І не випадково, адже 98 років тому вперше в модерній (сучасній) історії добровільно проголосили про своє об’єднання дві українські держави ‒ УНР і ЗУНР. Виголошений тоді Акт злуки означав втілення в життя мрій українських патріотів багатьох-багатьох поколінь. По суті це була гідна альтернатива тим руйнівним процесам, які тривали щонайпізніше від доби козацької Руїни другої половини ХVII століття. Нагадаємо, що указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 р. за №42/99 ця дата цілком однозначно визначає національно-державотворчі пріоритети новітньої України.

Фактично століття відділяє нас від початку Української революції 1917–1921 рр., але ситуація навколо України така ж складна, як і колись. За цей період у Центрально-Східній Європі неодноразово змінювалися розміри й назви країн, уявлення та способи мислення людей, було напрацьовано й апробовано чимало нових суспільно-політичних доктрин (ідеологій), а становище України і надалі залишається невизначеним, насамперед через її геополітичне розташування між західним (європейським) та східним (азійським) цивілізаційними просторами. Російська агресія проти України, що триває останні три роки, очевидно й переконливо засвідчує ці ризики. Саме тому ідея соборності важлива для сучасних українців, саме тому Українське козацтво послідовно відстоює завдання щодо зміцнення політичної єдності українських земель, територіальної цілісності національної держави, її суверенітету та незалежності.

Реалізація ідеї соборності торкається всіх громадян України. Адже вона ґрунтована на найсвятіших для кожної людини сподіваннях, бажаннях та інтересах. Причому не лише соціальних, як думає частина пересічних громадян. І вже точно не на виключно політичних амбіціях, як схильні вважати обмежені у своїх прагненнях можновладці. Соборність передбачає високі духовні, християнські цінності (любов до ближнього та ін.), національні пріоритети й переваги, ствердження свободи особистості (такої затребуваної серед українців), покращення рівня життя в усіх його виявах за рахунок єднання малих і великих груп людей, зрештою усього українського народу. Потрібно розуміти, що тільки в єдності можливі зміни на краще. Причому, чим вища буде ступінь цієї єдності, тим ширші горизонти відкриватимуться перед громадою, наразі розколотою регіональними, релігійними, мовними, соціальними та іншими чинниками. Українське козацтво закликає до мінімізації цієї, на жаль, усе ще болючої для української спільноти історичної хвороби поліідентичності, докладає чимало зусиль, аби подолати її рецидиви в самому козацькому середовищі.

Користуючись нагодою, крайовий отаман, крайова, полкова та сотенна старшина Черкаського крайового товариства щиро вітають козаків і берегинь Українського козацтва, усіх патріотів, справжніх громадян України зі знаменним святом. Висловлюють впевненість, що на ідейних засадах єдності українцям вдасться подолати новітні виклики, напрацювати якісно нові алгоритми соціокультурної унітарності, а отже, й ДУХОВНОЇ та НАЦІОНАЛЬНОЇ СОБОРНОСТІ.

Крим і Донбас ‒ це Україна!

Слава Україні!

Крайовий отаман ЧКТ УК,

Віталій Чепелуха

Крайовий хорунжий ЧКТ УК,

проф. Юрій Присяжнюк

 

 

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment