Черкаське крайове товариство Українського козацтва співорганізатори заходу- водохреща.

20 Янв Черкаське крайове товариство Українського козацтва співорганізатори заходу- водохреща.

                                                                                                                                               ТРАДИЦІЇ, ЗВИЧАЇ, ОБРЯДИ, ВІРУВАННЯ, СВЯТА СТАРОДАВНІХ УКРАЇНЦІВ, УКРАЇНСЬКА МІФОЛОГІЯ, КУЛЬТУРА, ЦІКАВІ ФАКТИ, ПРИКМЕТИ ТА ПОВІР’Я

СВЯТА

ВОДОХРЕЩЕ

Це свято, що відзначається 19 січня, має й іншу назву — Богоявлення. Може виникнути закономірне запитання: чому Богоявленням названий не день народження Ісуса Христа, а саме цей день. Відповідь проста: справжній день не той, у який Христос народився, а той, у який він хрестився й освятив воду.

На відміну від багатьох інших свят, що поєднали традиції народні й церковні, це суто християнське свято, воно прийшло до нас із запровадженням християнства.

IMG_4914-19-01-17-22-08

Коли Ісусу Христу виповнилося тридцять років, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан. Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися, і в цю саму мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді.

 

До речі, усі більш-менш значні церковні свята супроводжуються освяченням води. Уперше людина занурюється у святу воду під час хрещення, зазвичай невдовзі після народження. Таким чином людина «оновлюється» для майбутнього достойного життя. Свячена вода неодмінно має бути присутня під час освячення храмів, жилих і господарських будівель, а також усіх предметів, що використовуються під час богослужіння. Свячена на Водохреще вода має вживатися натще. Вважається, що саме за цієї умови вона має найбільшу силу. До магічних властивостей свяченої води відносять здатність гамувати пристрасті, відганяти від оселі злих духів, дарувати хворому одужання часто навіть від невиліковних хвороб. Деякі священики переконані, що не існує ліків кращих за святу воду.

IMG_4877-19-01-17-22-08

Принісши додому свячену воду, господар кропить усе в оселі й господарстві. Уся родина сідає до столу, перед їжею випивши свяченої води. Після обіду дівчата йдуть до річки, щоб умитися йорданською водою — задля вроди та здоров’я. Подекуди зберігається звичай співати господарю оселі величальні пісні:

IMG_4868-19-01-17-22-04                          IMG_4892-19-01-17-23-04

 Сьогодні представники Черкаського крайового товариства Українського козацтва, спільно з Українською православною церквою КП пройшли хресною ходою від Свято-троїтського храму, до долини троянд, де духовенство провело  церковний обряд посвяти води, а козаки приготували для гостей заходу козацький куліш та зварили глінтвейн. Близько тисячі людей змогли скуштувати смачної козацької каші, та насолодитись гарячим вином після купаня. Це вже третій рік поспіль наші козаки активно долучаються до таких заходів.

IMG_4896-19-01-17-23-04

Крайовий отаман ЧКТ УК Віталій Чепелуха.

 

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment