Представники обласної організації Українського козацтва взяли участь у Великій міжнародній козацькій раді.

12 Сен Представники обласної організації Українського козацтва взяли участь у Великій міжнародній козацькій раді.

На козацьку раду до Коломиї

Представники обласної організації Українського козацтва взяли участь у Великій міжнародній козацькій раді, приуроченій 400-річчю перебування запорізьких козаків у Коломиї з визвольною місією від польських магнатів.

 

Джерела стверджують, що чотири сот­ні років тому коломийський міщанин Ференц Горбаш разом із солеторговцями рушив на Велику Україну та дійшов до Запоро­зької Січі. Тут попросив виділити козацький загін для боротьби з поляками. Козацькою радою було вирішено відправити до Коломиї загін у 300 козаків для визволення Покуття від польського гніту. По прибутті до Коломиї козаки у місті збудували курінь Війська Запорозького, на деякий час жителі навколишніх міст були звільнені від гніту. Однак вже за півроку польський король наказав Белзькому воєводі витіснити козаків із Коломиї. Полякам це вдалося, і коломийський курінь відступив на Запорозьку Січ. Пішов з козаками і Ференц Горбаш, однак за деякий час повернувся до Коломиї. Тут зрадники видали його полякам, ті переправили Горбаша до Галича, де після тортур стратили.
На козацьку раду з нагоди вшанування історичних подій прибули гетьман Українського козацтва, генерал УК Микола Пантелюк, керівники владних структур Івано-Франківщини та Коломиї, духовенство, 630 козацьких делегатів з різних регіонів України. Учасники урочистостей вшанували пам’ять національних героїв покладанням квітів до їхніх могил, пам’ятника духовному батьку Тарасу Шевченку. Молоді козаки, вступаючи до лав Українського козацтва, давали клятву на вірність народові.
На Великій міжнародній козацькій раді делегати від Українського козацтва одноголосно обрали своїм гетьманом ще на п’ять років Миколу Пантелюка. Також проголошено про створення козацької сотні імені Ярослава Семчича.

 

Віталій ЧЕПЕЛУХА

image001 image002 image003 image004

Please follow and like us:
No Comments

Post A Comment